| Internal Part Number | EIS-OFD-C-8-635-19BLK | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 10 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Fiber Optic Cables | |
| Series | - | |
| Type | Fiber Duplexer | |
| Specifications | 6.35mm Dia Cables, 49.6mm Length | |
| Features | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | OFD-C-8-635-19BLK | |
 | JS1-6V | RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V | datasheet.pdf | |