Essentra Components (formerly Richco, Inc.) OFSP-10-40
OFSP-10-40 picture photo
Mfg. Part Number
OFSP-10-40
Manufacturer
Product Category
Fiber Optic Cables
Brief Description
FIBER SPLICE PROTECTOR CLEAR
Datasheet Download
OFSP-10-40.pdf
Availability of OFSP-10-40
QUANTITY
OFSP-10-40 Order Process
Ship out your order
Specifications of OFSP-10-40
Internal Part NumberEIS-OFSP-10-40
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyFiber Optic Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OFSP-10-40
Related LinksOFSP-, OFSP-10-40 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
OFSP-10-40 Details Description
Related parts for OFSP-10-40
FIXED IND 1UH 650MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS TH T-1 PHOTOTRAN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED SMD 3MM QUAD R/G,R/Y,R/G,R/G datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.7K OHM 10% 114W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf