Connor-Winfield OH100-50503CF-012.8M
OH100-50503CF-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-50503CF-012.8M
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
OH100-50503CF-012.8M.pdf
Availability of OH100-50503CF-012.8M
QUANTITY
OH100-50503CF-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-50503CF-012.8M
Internal Part NumberEIS-OH100-50503CF-012.8M
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-50503CF-012.8M
Related LinksOH100-5050, OH100-50503CF-012.8M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-50503CF-012.8M Details Description
Related parts for OH100-50503CF-012.8M
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
IP CORE ENCODER ECP3 USER CONFIG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf