Connor-Winfield OH100-61003CF-010.0M
OH100-61003CF-010.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-61003CF-010.0M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
OH100-61003CF-010.0M.pdf
Availability of OH100-61003CF-010.0M
QUANTITY
OH100-61003CF-010.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-61003CF-010.0M
Internal Part NumberEIS-OH100-61003CF-010.0M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOH100/200/300 Series OCXO
Featured ProductOH100 and OH300 OCXO Series
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesOH100
PackagingBulk
TypeOCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case5-DIP
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-61003CF-010.0M
Related LinksOH100-6100, OH100-61003CF-010.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-61003CF-010.0M Details Description
Related parts for OH100-61003CF-010.0M
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC QUAD 2-IN MUX 16SSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 30POS 1MM SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL BWR RTAN 18POS datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A PMDS datasheet.pdf