Connor-Winfield OH100-61003CF-012.8M
OH100-61003CF-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-61003CF-012.8M
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
OH100-61003CF-012.8M.pdf
Availability of OH100-61003CF-012.8M
QUANTITY
OH100-61003CF-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-61003CF-012.8M
Internal Part NumberEIS-OH100-61003CF-012.8M
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-61003CF-012.8M
Related LinksOH100-6100, OH100-61003CF-012.8M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-61003CF-012.8M Details Description
Related parts for OH100-61003CF-012.8M
TRANS NPN 40V 3A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC POE 35W PD INTERFACE 32-DFN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS SKTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 15A DO5 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4734-D datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 20MA SNT4A datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf