Connor-Winfield OH100-61003CF-020.0M
OH100-61003CF-020.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-61003CF-020.0M
Brief Description
OSC OCXO 20.000MHZ CMOS PC PIN
Datasheet Download
OH100-61003CF-020.0M.pdf
Availability of OH100-61003CF-020.0M
QUANTITY
OH100-61003CF-020.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-61003CF-020.0M
Internal Part NumberEIS-OH100-61003CF-020.0M
TypeOCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-61003CF-020.0M
Related LinksOH100-6100, OH100-61003CF-020.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-61003CF-020.0M Details Description
Related parts for OH100-61003CF-020.0M
IDC CABLE - MSC50K/MC50M/MPL50K datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
TEMP SENSOR RTD 100 OHM 0603 datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A DPAK-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAB TBF 24 O/R datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
HEXASHIELD ADAPTOR datasheet.pdf
100UF 400V 18X40 datasheet.pdf