Connor-Winfield OH100-70503CF-020.0M
OH100-70503CF-020.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH100-70503CF-020.0M
Brief Description
OSC OCXO 20MHZ CMOS DIP
Datasheet Download
OH100-70503CF-020.0M.pdf
Availability of OH100-70503CF-020.0M
QUANTITY
OH100-70503CF-020.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH100-70503CF-020.0M
Internal Part NumberEIS-OH100-70503CF-020.0M
TypeOCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.000" L x 1.000" W (25.40mm x 25.40mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH100-70503CF-020.0M
Related LinksOH100-7050, OH100-70503CF-020.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH100-70503CF-020.0M Details Description
Related parts for OH100-70503CF-020.0M
CAP FILM 9100PF 3% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A 12V 2.5V OUT datasheet.pdf
2MM HM DUST PROTECTOR TYPE A/B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf
ASSEMBLY SQUARE 1 POS 21.6 + 21. datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS CABLE SKT datasheet.pdf