Connor-Winfield OH300-50503CF-012.8M
OH300-50503CF-012.8M picture photo
Mfg. Part Number
OH300-50503CF-012.8M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
OH300-50503CF-012.8M.pdf
Availability of OH300-50503CF-012.8M
QUANTITY
OH300-50503CF-012.8M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH300-50503CF-012.8M
Internal Part NumberEIS-OH300-50503CF-012.8M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOH100/200/300 Series OCXO
RoHS Information393900103 Cert of Compliance
Featured ProductOH100 and OH300 OCXO Series
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesOH300
PackagingCut Tape (CT)
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±5ppb
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case7-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH300-50503CF-012.8M
Related LinksOH300-5050, OH300-50503CF-012.8M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH300-50503CF-012.8M Details Description
Related parts for OH300-50503CF-012.8M
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
FILTER COMPACT 3-PH EMC/RFI 10A datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 15K OHM 7SIP datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.7V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
CRIMP TOOL LARGE MICROCRIMP datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS SPST-NC 10A datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf