Connor-Winfield OH300-61003CF-020.0M
OH300-61003CF-020.0M picture photo
Mfg. Part Number
OH300-61003CF-020.0M
Brief Description
OSC OCXO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
OH300-61003CF-020.0M.pdf
Availability of OH300-61003CF-020.0M
QUANTITY
OH300-61003CF-020.0M Order Process
Ship out your order
Specifications of OH300-61003CF-020.0M
Internal Part NumberEIS-OH300-61003CF-020.0M
Standard Package1
SeriesOH300
PackagingCut Tape (CT)
TypeOCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OH300-61003CF-020.0M
Related LinksOH300-6100, OH300-61003CF-020.0M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
OH300-61003CF-020.0M Details Description
Related parts for OH300-61003CF-020.0M
CONN HEADER .100 SINGL R/A 9POS datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48SSOP datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 25A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 44.2368MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
IC FPGA 700 I/O 1930BGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS datasheet.pdf