Murata Electronics North America OKDX-T/25-W12-001-C
OKDX-T/25-W12-001-C picture photo
Mfg. Part Number
OKDX-T/25-W12-001-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V
Datasheet Download
OKDX-T/25-W12-001-C.pdf
Availability of OKDX-T/25-W12-001-C
QUANTITY
OKDX-T/25-W12-001-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKDX-T/25-W12-001-C
Internal Part NumberEIS-OKDX-T/25-W12-001-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesOkami™ OKDx-T/25-W12
PackagingBulk
TypeNon-Isolated PoL Module, Digital
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)14V
Voltage - Output 10.6 ~ 3.3 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25A
Power (Watts) - Manufacture Series-
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case17-SIP Module
Size / Dimension1.04" L x 0.30" W x 0.61" H (26.3mm x 7.6mm x 15.6mm)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Efficiency93.9%
Power (Watts) - Max-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKDX-T/25-W12-001-C
Related LinksOKDX-T/25, OKDX-T/25-W12-001-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKDX-T/25-W12-001-C Details Description
Related parts for OKDX-T/25-W12-001-C
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 0.536 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 10DFN datasheet.pdf
RES 383 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 50V 8A BR-8 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.22A 13 MOHM datasheet.pdf