Murata Electronics North America OKDX-T/50-W12-001-C
OKDX-T/50-W12-001-C picture photo
Mfg. Part Number
OKDX-T/50-W12-001-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 165W
Datasheet Download
OKDX-T/50-W12-001-C.pdf
Availability of OKDX-T/50-W12-001-C
QUANTITY
OKDX-T/50-W12-001-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKDX-T/50-W12-001-C
Internal Part NumberEIS-OKDX-T/50-W12-001-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
Series-
PackagingTray
TypeNon-Isolated PoL Module, Digital
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)14V
Voltage - Output 10.6 ~ 3.3 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)50A
Power (Watts) - Manufacture Series-
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case13-SIP Module
Size / Dimension1.30" L x 0.30" W x 0.71" H (33.0mm x 7.6mm x 18.1mm)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Efficiency94.6%
Power (Watts) - Max-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKDX-T/50-W12-001-C
Related LinksOKDX-T/50, OKDX-T/50-W12-001-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKDX-T/50-W12-001-C Details Description
Related parts for OKDX-T/50-W12-001-C
TXRX ESD RS-485/422 5V LP 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
VARISTOR 389V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 31A 1.5 MOHM SMD datasheet.pdf
PWR 2X2 RECEPT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf