Murata Electronics North America OKLF-T/25-W12N-C
OKLF-T/25-W12N-C picture photo
Mfg. Part Number
OKLF-T/25-W12N-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 0.6-3.3V 91W
Datasheet Download
OKLF-T/25-W12N-C.pdf
Availability of OKLF-T/25-W12N-C
QUANTITY
OKLF-T/25-W12N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKLF-T/25-W12N-C
Internal Part NumberEIS-OKLF-T/25-W12N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductOkami Series Non-Isolated Point of Load DCDC Converters
Standard Package200
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesOkami™ OKLF-T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)6.5V
Voltage - Input (Max)14V
Voltage - Output 10.6 ~ 3.3 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)25A
Power (Watts) - Manufacture Series91W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OTP, SCP, UVLO
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SMD Module
Size / Dimension1.30" L x 0.53" W x 0.48" H (33.0mm x 13.5mm x 12.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency94%
Power (Watts) - Max91W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKLF-T/25-W12N-C
Related LinksOKLF-T/2, OKLF-T/25-W12N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKLF-T/25-W12N-C Details Description
Related parts for OKLF-T/25-W12N-C
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 5W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44QFP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 35A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf