Murata Electronics North America OKX-T/10-D12N-C
OKX-T/10-D12N-C picture photo
Mfg. Part Number
OKX-T/10-D12N-C
Brief Description
CONVERT DC/DC SIP 50W 0.75-5.5V
Datasheet Download
OKX-T/10-D12N-C.pdf
Availability of OKX-T/10-D12N-C
QUANTITY
OKX-T/10-D12N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of OKX-T/10-D12N-C
Internal Part NumberEIS-OKX-T/10-D12N-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOkami™ Series Non-Isolated Point of Load DC/DC Converters
Featured ProductOkami Series Non-Isolated Point of Load DCDC Converters
FamilyDC DC Converters
SeriesOkami™ OKX-T/10-D12
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)8.3V
Voltage - Input (Max)14V
Voltage - Output 10.75 ~ 5.5 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.37" W x 0.50" H (50.8mm x 9.4mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency94.5%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OKX-T/10-D12N-C
Related LinksOKX-T/1, OKX-T/10-D12N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
OKX-T/10-D12N-C Details Description
Related parts for OKX-T/10-D12N-C
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 4POS datasheet.pdf
RES 27 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf
HPC END MOUNTED GUIDEPIN datasheet.pdf
CONN M HOUSING 1POS datasheet.pdf
BOARD EVAL NGX LPC1830 datasheet.pdf
MICRO 100C S 8" WHT JACKS NI datasheet.pdf