Texas Instruments OPA4134UA/2K5
OPA4134UA/2K5 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4134UA/2K5
Brief Description
IC OPAMP AUDIO 8MHZ 14SOIC
Datasheet Download
OPA4134UA/2K5.pdf
Availability of OPA4134UA/2K5
QUANTITY
OPA4134UA/2K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4134UA/2K5
Internal Part NumberEIS-OPA4134UA/2K5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
SeriesSoundPlus™
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeAudio
Number of Circuits4
Output Type-
Slew Rate20 V/µs
Gain Bandwidth Product8MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias5pA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply4mA
Current - Output / Channel35mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4134UA/2K5
Related LinksOPA413, OPA4134UA/2K5 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4134UA/2K5 Details Description
Related parts for OPA4134UA/2K5
RES SMD 3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC SDRAM 16M 143MHZ 50TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1A 73 MOHM TH datasheet.pdf