Texas Instruments OPA4134UA/2K5E4
OPA4134UA/2K5E4 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4134UA/2K5E4
Brief Description
IC OPAMP AUDIO 8MHZ 14SOIC
Datasheet Download
OPA4134UA/2K5E4.pdf
Availability of OPA4134UA/2K5E4
QUANTITY
OPA4134UA/2K5E4 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4134UA/2K5E4
Internal Part NumberEIS-OPA4134UA/2K5E4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCreate your power design now with TI’s WEBENCH® Designer
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
SeriesSoundPlus™
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeAudio
Number of Circuits4
Output Type-
Slew Rate20 V/µs
Gain Bandwidth Product8MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias5pA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply4mA
Current - Output / Channel35mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)5 V ~ 36 V, ±2.5 V ~ 18 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4134UA/2K5E4
Related LinksOPA4134, OPA4134UA/2K5E4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4134UA/2K5E4 Details Description
Related parts for OPA4134UA/2K5E4
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 150V 0605 datasheet.pdf
FUSE 150MA 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.58A 117 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf