Texas Instruments OPA4343NA/250G4
OPA4343NA/250G4 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4343NA/250G4
Brief Description
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 14TSSOP
Datasheet Download
OPA4343NA/250G4.pdf
Availability of OPA4343NA/250G4
QUANTITY
OPA4343NA/250G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4343NA/250G4
Internal Part NumberEIS-OPA4343NA/250G4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCreate your power design now with TI’s WEBENCH® Designer
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package250
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate6 V/µs
Gain Bandwidth Product5.5MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias0.2pA
Voltage - Input Offset2mV
Current - Supply850µA
Current - Output / Channel50mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4343NA/250G4
Related LinksOPA4343, OPA4343NA/250G4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4343NA/250G4 Details Description
Related parts for OPA4343NA/250G4
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL 1000 RECP 5ROW SIG ASSY datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf