Texas Instruments OPA4374AIPWRG4
OPA4374AIPWRG4 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4374AIPWRG4
Brief Description
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 14TSSOP
Datasheet Download
OPA4374AIPWRG4.pdf
Availability of OPA4374AIPWRG4
QUANTITY
OPA4374AIPWRG4 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4374AIPWRG4
Internal Part NumberEIS-OPA4374AIPWRG4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate5 V/µs
Gain Bandwidth Product6.5MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias0.5pA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply585µA
Current - Output / Channel-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.3 V ~ 5.5 V, ±1.15 V ~ 2.75 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package14-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4374AIPWRG4
Related LinksOPA4374, OPA4374AIPWRG4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4374AIPWRG4 Details Description
Related parts for OPA4374AIPWRG4
CAP FILM 0.15UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 2.21KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK VTN200 1 1/4 BK 50'SP datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf