Dialight OPC11COLSP
OPC11COLSP picture photo
Mfg. Part Number
OPC11COLSP
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Reflectors
Brief Description
LENS 11MM SERIES SPOT 7DEG
Datasheet Download
OPC11COLSP.pdf
Availability of OPC11COLSP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OPC11COLSP Order Process
Ship out your order
Specifications of OPC11COLSP
Internal Part NumberEIS-OPC11COLSP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package4,000
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Reflectors
SeriesOPC
Style/SizeRound, 11.5mm
Optical PatternSpot
For Use With/Related ProductsLUXEON Rebel
Viewing Angle14°
Mounting TypeAdhesive
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPC11COLSP
Related LinksOPC11, OPC11COLSP Datasheet, Dialight Distributor
OPC11COLSP Details Description
Related parts for OPC11COLSP
CONV DC/DC SNGL 15V OUT 30W FLTR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET 60POS R/A .050" GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf