Eaton (formerly Cooper Bussmann) OPMNGSA010
OPMNGSA010 picture photo
Mfg. Part Number
OPMNGSA010
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
COVER PROTECTIVE 3POS OPM MODULE
Datasheet Download
OPMNGSA010.pdf
Availability of OPMNGSA010
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OPMNGSA010 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPMNGSA010
Internal Part NumberEIS-OPMNGSA010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyAccessories
SeriesOPTIMA®
Accessory TypeCap (Cover)
For Use With/Related ProductsModule; Optima®
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPMNGSA010
Related LinksOPMNG, OPMNGSA010 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
OPMNGSA010 Details Description
Related parts for OPMNGSA010
IC MPU/RESET CIRC 3.60V SC70-4 datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf