Bel Fuse Inc. ORLB-22B1A0G
ORLB-22B1A0G picture photo
Mfg. Part Number
ORLB-22B1A0G
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC .8-3.6V ADJ 22A HRZ
Datasheet Download
ORLB-22B1A0G.pdf
Availability of ORLB-22B1A0G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ORLB-22B1A0G Order Process
Ship out your order
Specifications of ORLB-22B1A0G
Internal Part NumberEIS-ORLB-22B1A0G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNon-Isolated POL DC/DC Converters
Standard Package24
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesORLB-22B1A0
PackagingTray
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)4.5V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 10.8 ~ 3.6 V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)22A
Power (Watts) - Manufacture Series79W
Voltage - Isolation-
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case10-DIP Module
Size / Dimension1.50" L x 0.87" W x 0.35" H (38.1mm x 22.1mm x 8.9mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95%
Power (Watts) - Max79W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORLB-22B1A0G
Related LinksORLB-2, ORLB-22B1A0G Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
ORLB-22B1A0G Details Description
Related parts for ORLB-22B1A0G
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 12POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GR SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 1.84M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 1066MHZ 168BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf