Vishay Thin Film ORNA2002AT1
ORNA2002AT1 picture photo
Mfg. Part Number
ORNA2002AT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNA2002AT1.pdf
Availability of ORNA2002AT1
QUANTITY
ORNA2002AT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNA2002AT1
Internal Part NumberEIS-ORNA2002AT1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORN
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNA2002AT1
Related LinksORNA2, ORNA2002AT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNA2002AT1 Details Description
Related parts for ORNA2002AT1
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 150MW SOD-323 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 65POS SMD datasheet.pdf
EXTENDED LEAD KIT INSULATION datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A datasheet.pdf