Vishay Thin Film ORNTV10025002T0
ORNTV10025002T0 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV10025002T0
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV10025002T0.pdf
Availability of ORNTV10025002T0
QUANTITY
ORNTV10025002T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV10025002T0
Internal Part NumberEIS-ORNTV10025002T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV10025002T0
Related LinksORNTV10, ORNTV10025002T0 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV10025002T0 Details Description
Related parts for ORNTV10025002T0
IC OPAMP VFB 190MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 3-OF-8 16SOP datasheet.pdf
EVAL MOD FOR BQ2954 datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
COPPER SPLICE WITH CORONA RE datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf