Vishay Thin Film ORNTV10025002T1
ORNTV10025002T1 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV10025002T1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV10025002T1.pdf
Availability of ORNTV10025002T1
QUANTITY
ORNTV10025002T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV10025002T1
Internal Part NumberEIS-ORNTV10025002T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV10025002T1
Related LinksORNTV10, ORNTV10025002T1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV10025002T1 Details Description
Related parts for ORNTV10025002T1
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BANANA PLUG HIGH TEMP BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .100" SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf