Vishay Thin Film ORNTV20021002T0
ORNTV20021002T0 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV20021002T0
Datasheet Download
ORNTV20021002T0.pdf
Availability of ORNTV20021002T0
QUANTITY
ORNTV20021002T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV20021002T0
Internal Part NumberEIS-ORNTV20021002T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package100
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV20021002T0
Related LinksORNTV20, ORNTV20021002T0 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV20021002T0 Details Description
Related parts for ORNTV20021002T0
CAP CER 12PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER 14POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
MICRO 15C PIN 18" RBW JACKS datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf