Vishay Thin Film ORNTV25021002T0
ORNTV25021002T0 picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25021002T0
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV25021002T0.pdf
Availability of ORNTV25021002T0
QUANTITY
ORNTV25021002T0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25021002T0
Internal Part NumberEIS-ORNTV25021002T0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package100
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)10k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25021002T0
Related LinksORNTV25, ORNTV25021002T0 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25021002T0 Details Description
Related parts for ORNTV25021002T0
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 74POS 2MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADP1850DP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 120W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE PIN datasheet.pdf