Vishay Thin Film ORNTV25022502TF
ORNTV25022502TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25022502TF
Brief Description
RES NETWORK 5 RES 25K OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV25022502TF.pdf
Availability of ORNTV25022502TF
QUANTITY
ORNTV25022502TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25022502TF
Internal Part NumberEIS-ORNTV25022502TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25022502TF
Related LinksORNTV25, ORNTV25022502TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25022502TF Details Description
Related parts for ORNTV25022502TF
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.12K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 442 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 50W DO5 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA WF A/T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf