Vishay Thin Film ORNTV25025002UF
ORNTV25025002UF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV25025002UF
Datasheet Download
ORNTV25025002UF.pdf
Availability of ORNTV25025002UF
QUANTITY
ORNTV25025002UF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV25025002UF
Internal Part NumberEIS-ORNTV25025002UF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package98
SeriesORNV
PackagingTube
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)25k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV25025002UF
Related LinksORNTV25, ORNTV25025002UF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV25025002UF Details Description
Related parts for ORNTV25025002UF
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
BATTERY CONTACT NEGATIVE SMD datasheet.pdf
RES SMD 271K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.8A 50 MOHM SMD datasheet.pdf