Vishay Thin Film ORNTV50012002TF
ORNTV50012002TF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV50012002TF
Datasheet Download
ORNTV50012002TF.pdf
Availability of ORNTV50012002TF
QUANTITY
ORNTV50012002TF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV50012002TF
Internal Part NumberEIS-ORNTV50012002TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package3,000
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k, 20k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV50012002TF
Related LinksORNTV50, ORNTV50012002TF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV50012002TF Details Description
Related parts for ORNTV50012002TF
CORD MINIGRABBER PATCH 48"ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 4.64KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU ARM 2MB FLASH 337BGA datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 3POS SLD CUP datasheet.pdf
RES 56 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BNC STR-MINI SMB RA PLG 18" datasheet.pdf