Vishay Thin Film ORNTV50015001UF
ORNTV50015001UF picture photo
Mfg. Part Number
ORNTV50015001UF
Brief Description
RES NETWORK 5 RES 5K OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNTV50015001UF.pdf
Availability of ORNTV50015001UF
QUANTITY
ORNTV50015001UF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNTV50015001UF
Internal Part NumberEIS-ORNTV50015001UF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package98
SeriesORNV
PackagingTube
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNTV50015001UF
Related LinksORNTV50, ORNTV50015001UF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNTV50015001UF Details Description
Related parts for ORNTV50015001UF
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN OSP PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
SITE LICENSE FIR FILT GEN ECP2M datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 16 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf