Vishay Thin Film ORNV20022502UF
ORNV20022502UF picture photo
Mfg. Part Number
ORNV20022502UF
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV20022502UF.pdf
Availability of ORNV20022502UF
QUANTITY
ORNV20022502UF Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV20022502UF
Internal Part NumberEIS-ORNV20022502UF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package98
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTube
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)20k, 25k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV20022502UF
Related LinksORNV200, ORNV20022502UF Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV20022502UF Details Description
Related parts for ORNV20022502UF
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PC/NT CABLE FOR PLC 5M datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 27POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
AMMETER 2A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HAN3A M-20 PL DC RECE SM GOF datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf