Vishay Thin Film ORNV20025002T3
ORNV20025002T3 picture photo
Mfg. Part Number
ORNV20025002T3
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV20025002T3.pdf
Availability of ORNV20025002T3
QUANTITY
ORNV20025002T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV20025002T3
Internal Part NumberEIS-ORNV20025002T3
Standard Package300
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)20k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV20025002T3
Related LinksORNV200, ORNV20025002T3 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV20025002T3 Details Description
Related parts for ORNV20025002T3
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC FPGA 183 I/O 240QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
HC-P:2XDB9F/F120VAC datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V JB 0504 datasheet.pdf