Vishay Thin Film ORNV50025001T3
ORNV50025001T3 picture photo
Mfg. Part Number
ORNV50025001T3
Brief Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Datasheet Download
ORNV50025001T3.pdf
Availability of ORNV50025001T3
QUANTITY
ORNV50025001T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ORNV50025001T3
Internal Part NumberEIS-ORNV50025001T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesORNV Series Voltage Divider Resistor Networks
Standard Package300
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesORNV
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeVoltage Divider
Resistance (Ohms)5k, 50k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors5
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsVoltage Divider (TCR Matched)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ORNV50025001T3
Related LinksORNV500, ORNV50025001T3 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
ORNV50025001T3 Details Description
Related parts for ORNV50025001T3
CAP CER 33PF 500V NP0 1825 datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR G511DS21458 datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
WIREWAY CROSS FITTING 2.5X2.5" datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC DRAM 576MBIT 400MHZ 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf