OSRAM Opto Semiconductors, Inc. OS128048PN11MB2B10
OS128048PN11MB2B10 picture photo
Mfg. Part Number
OS128048PN11MB2B10
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
DISPLAY OLED 128X48 1.1" BLUE
Datasheet Download
OS128048PN11MB2B10.pdf
Availability of OS128048PN11MB2B10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OS128048PN11MB2B10 Order Process
Ship out your order
Specifications of OS128048PN11MB2B10
Internal Part NumberEIS-OS128048PN11MB2B10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2007
Standard Package480
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesPictiva
Display TypeOLED - Passive Matrix
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size1.1" (27.94mm)
Viewing Area28.60mm W x 11.57mm H
BacklightWithout Backlight
Dot Pixels128 x 48
InterfaceParallel/Serial
Graphics ColorBlue
Background ColorBlack
Dot Size0.18mm W x 0.17mm H
Dot Pitch0.21mm W x 0.20mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OS128048PN11MB2B10
Related LinksOS128048P, OS128048PN11MB2B10 Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
OS128048PN11MB2B10 Details Description
Related parts for OS128048PN11MB2B10
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
LOCATOR AND DIE 0,14-4MM datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 21C1 CRIMP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD9517-2A datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 24POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf