OSRAM Opto Semiconductors, Inc. OS128048PN11MO1B10
OS128048PN11MO1B10 picture photo
Mfg. Part Number
OS128048PN11MO1B10
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
DISPLAY OLED 128X48 1.1" ORANGE
Datasheet Download
OS128048PN11MO1B10.pdf
Availability of OS128048PN11MO1B10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OS128048PN11MO1B10 Order Process
Ship out your order
Specifications of OS128048PN11MO1B10
Internal Part NumberEIS-OS128048PN11MO1B10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2007
Standard Package240
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesPictiva
Display TypeOLED - Passive Matrix
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size1.1" (27.94mm)
Viewing Area28.60mm W x 11.57mm H
BacklightWithout Backlight
Dot Pixels128 x 48
InterfaceParallel/Serial
Graphics ColorOrange
Background ColorBlack
Dot Size0.18mm W x 0.17mm H
Dot Pitch0.21mm W x 0.20mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OS128048PN11MO1B10
Related LinksOS128048P, OS128048PN11MO1B10 Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
OS128048PN11MO1B10 Details Description
Related parts for OS128048PN11MO1B10
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SSR GN IP20 75A/480VAC AC INPUT datasheet.pdf
LCD GRAPHIC TOUCH PANEL datasheet.pdf
RES 0.562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 1.27MM T/H datasheet.pdf