OSRAM Opto Semiconductors, Inc. OS128048PN11MY0B10
OS128048PN11MY0B10 picture photo
Mfg. Part Number
OS128048PN11MY0B10
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
DISPLAY OLED 128X48 1.1" YELLOW
Datasheet Download
OS128048PN11MY0B10.pdf
Availability of OS128048PN11MY0B10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
OS128048PN11MY0B10 Order Process
Ship out your order
Specifications of OS128048PN11MY0B10
Internal Part NumberEIS-OS128048PN11MY0B10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 31/Jul/2007
Standard Package240
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
SeriesPictiva
Display TypeOLED - Passive Matrix
Display Mode-
Touchscreen-
Diagonal Screen Size1.1" (27.94mm)
Viewing Area28.60mm W x 11.57mm H
BacklightWithout Backlight
Dot Pixels128 x 48
InterfaceParallel/Serial
Graphics ColorYellow
Background ColorBlack
Dot Size0.18mm W x 0.17mm H
Dot Pitch0.21mm W x 0.20mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OS128048PN11MY0B10
Related LinksOS128048P, OS128048PN11MY0B10 Datasheet, OSRAM Opto Semiconductors, Inc. Distributor
OS128048PN11MY0B10 Details Description
Related parts for OS128048PN11MY0B10
VARISTOR 459V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523F datasheet.pdf
LINK MODULE COMPOBUS/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 120POS T/H datasheet.pdf
DC DC CONVERTER MIL-COTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf