Omron Automation & Safety OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
OS3101-2-PN-10PT-2C-B2 picture photo
Mfg. Part Number
OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
Manufacturer
Product Category
Industrial Equipment
Brief Description
SAFETY LASER SCANNER
Datasheet Download
OS3101-2-PN-10PT-2C-B2.pdf
Availability of OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
QUANTITY
OS3101-2-PN-10PT-2C-B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
Internal Part NumberEIS-OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyIndustrial Equipment
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
Related LinksOS3101-2-PN, OS3101-2-PN-10PT-2C-B2 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
OS3101-2-PN-10PT-2C-B2 Details Description
Related parts for OS3101-2-PN-10PT-2C-B2
SHROUDED HEADER 30 POS RT ANGLE datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 34 POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONTACTOR DC SSR 25A 1000VDC 24V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR PGA112 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 20POS STR datasheet.pdf
CONN SMP JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
3/4" PET BRAIDED SLEEVING datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf