Vishay Thin Film OSOPTA1001BT1
OSOPTA1001BT1 picture photo
Mfg. Part Number
OSOPTA1001BT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 1K OHM 20SSOP
Datasheet Download
OSOPTA1001BT1.pdf
Availability of OSOPTA1001BT1
QUANTITY
OSOPTA1001BT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSOPTA1001BT1
Internal Part NumberEIS-OSOPTA1001BT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesOSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.1%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSOPTA1001BT1
Related LinksOSOPTA, OSOPTA1001BT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
OSOPTA1001BT1 Details Description
Related parts for OSOPTA1001BT1
RES 1.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V C0H 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/3V/2.63V 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
8X TO (1) 4X PCIE CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf