Vishay Thin Film OSOPTA1003CT1
OSOPTA1003CT1 picture photo
Mfg. Part Number
OSOPTA1003CT1
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 10 RES 100K OHM 20SSOP
Datasheet Download
OSOPTA1003CT1.pdf
Availability of OSOPTA1003CT1
QUANTITY
OSOPTA1003CT1 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSOPTA1003CT1
Internal Part NumberEIS-OSOPTA1003CT1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesOSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.25%
Number of Resistors10
Number of Pins20
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.344" L x 0.154" W (8.74mm x 3.91mm)
Height0.068" (1.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSOPTA1003CT1
Related LinksOSOPTA, OSOPTA1003CT1 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
OSOPTA1003CT1 Details Description
Related parts for OSOPTA1003CT1
TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC 4.56V SUPPLY MONITOR SOT-23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
PLUGINLOW TEMP VERSION WOBBLE datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.1NS 256BGA datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf