On-Shore Technology, Inc. OSTEI10C1531
OSTEI10C1531 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEI10C1531
Brief Description
CONN TERM BLOCK 10POS 15MM
Datasheet Download
OSTEI10C1531.pdf
Availability of OSTEI10C1531
QUANTITY
OSTEI10C1531 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEI10C1531
Internal Part NumberEIS-OSTEI10C1531
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current125A
Voltage600V
FeaturesFlange (Mounting)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw4.12 Nm (36.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEI10C1531
Related LinksOSTEI1, OSTEI10C1531 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEI10C1531 Details Description
Related parts for OSTEI10C1531
Crystal 9.6000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT US8 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IMP100,S,H,RA2P16C,LG,REW39 datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 200MW SOD323 datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
AB 3C 3#16S PIN PLUG datasheet.pdf
Quad, 12-Bit, 40/65 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC datasheet.pdf