On-Shore Technology, Inc. OSTEI13C1530
OSTEI13C1530 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEI13C1530
Brief Description
CONN TERM BLOCK 13POS 15MM
Datasheet Download
OSTEI13C1530.pdf
Availability of OSTEI13C1530
QUANTITY
OSTEI13C1530 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEI13C1530
Internal Part NumberEIS-OSTEI13C1530
Number of Levels1
Positions Per Level13
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current125A
Voltage600V
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw4.12 Nm (36.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEI13C1530
Related LinksOSTEI1, OSTEI13C1530 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEI13C1530 Details Description
Related parts for OSTEI13C1530
Z84C15 EIPC APPLICATION BOARD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 164KSPS 10CH 24SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET #20 CONTACT 3POS datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 10 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 11.3M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 12UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf