On-Shore Technology, Inc. OSTEI23C1531
OSTEI23C1531 picture photo
Mfg. Part Number
OSTEI23C1531
Brief Description
CONN TERM BLOCK 23POS 15MM
Datasheet Download
OSTEI23C1531.pdf
Availability of OSTEI23C1531
QUANTITY
OSTEI23C1531 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTEI23C1531
Internal Part NumberEIS-OSTEI23C1531
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.591" (15.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current125A
Voltage600V
FeaturesFlange (Mounting)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw4.12 Nm (36.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTEI23C1531
Related LinksOSTEI2, OSTEI23C1531 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTEI23C1531 Details Description
Related parts for OSTEI23C1531
IC 4BIT SYNC BINRY COUNTR 16VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 112MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 440V 400A MS013 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 1A POWERMITE datasheet.pdf
SOFT CASE FOR 190 SERIES datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
INDICATOR 6MM FIXED ORA 12V WIRE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 8.2A UDFN datasheet.pdf