On-Shore Technology, Inc. OSTES210150
OSTES210150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTES210150
Brief Description
CONN TERM BLOCK 21POS 5MM
Datasheet Download
OSTES210150.pdf
Availability of OSTES210150
QUANTITY
OSTES210150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTES210150
Internal Part NumberEIS-OSTES210150
Number of Levels1
Positions Per Level21
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current15A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Torque - Screw0.49 Nm (4.3 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTES210150
Related LinksOSTES, OSTES210150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTES210150 Details Description
Related parts for OSTES210150
RES 7.5 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY PK 9.6V 5000 MAH NICAD datasheet.pdf
IC MPU PENTIUM MMX 166MHZ 296PGA datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS R/A SHORT datasheet.pdf
IC COMP DUAL 1.8V PP 8-MSOP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 1A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf