On-Shore Technology, Inc. OSTH2220080
OSTH2220080 picture photo
Mfg. Part Number
OSTH2220080
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
CONN TERM BLOCK 22POS 7.5MM
Datasheet Download
OSTH2220080.pdf
Availability of OSTH2220080
QUANTITY
OSTH2220080 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTH2220080
Internal Part NumberEIS-OSTH2220080
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesOSTH2
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationAngled
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge10-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole, Kinked Pin
Wire TerminationScrewless - Leg Spring, Push-In Spring
Features-
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTH2220080
Related LinksOSTH2, OSTH2220080 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTH2220080 Details Description
Related parts for OSTH2220080
IC DEEP SYNC FIFO 128KX9 32-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 85POS GOLD datasheet.pdf
COVER W-A-R 8KITTH datasheet.pdf
HALL EFF T-BAR FADER BULLET HNDL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf