On-Shore Technology, Inc. OSTHA243150
OSTHA243150 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHA243150
Brief Description
CONN TERM BLOCK 24POS 5MM
Datasheet Download
OSTHA243150.pdf
Availability of OSTHA243150
QUANTITY
OSTHA243150 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHA243150
Internal Part NumberEIS-OSTHA243150
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-24 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHA243150
Related LinksOSTHA, OSTHA243150 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHA243150 Details Description
Related parts for OSTHA243150
BRD SPT SNAP LOCK KEY SLOT 3/16" datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf