On-Shore Technology, Inc. OSTHB151180
OSTHB151180 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHB151180
Brief Description
CONN TERM BLOCK 15POS 10MM
Datasheet Download
OSTHB151180.pdf
Availability of OSTHB151180
QUANTITY
OSTHB151180 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHB151180
Internal Part NumberEIS-OSTHB151180
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.394" (10.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge14-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHB151180
Related LinksOSTHB, OSTHB151180 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHB151180 Details Description
Related parts for OSTHB151180
FIXED IND 33UH 180MA 2.2 OHM TH datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 415MA 400 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA LP 3502LUTS 1.2V 25WLCS datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 20.68V 500MW SOD80 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.8A 168 MOHM datasheet.pdf