On-Shore Technology, Inc. OSTHF247081
OSTHF247081 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHF247081
Brief Description
CONN TERM BLOCK 24POS 5MM
Datasheet Download
OSTHF247081.pdf
Availability of OSTHF247081
QUANTITY
OSTHF247081 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHF247081
Internal Part NumberEIS-OSTHF247081
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesOSTHF
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
Wire Gauge16-20 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHF247081
Related LinksOSTHF, OSTHF247081 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHF247081 Details Description
Related parts for OSTHF247081
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10A 8SOP datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 3.5A 88 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN RECP datasheet.pdf
470UF 16V 10X12.5 105C RAD datasheet.pdf