On-Shore Technology, Inc. OSTHI050050
OSTHI050050 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHI050050
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
Datasheet Download
OSTHI050050.pdf
Availability of OSTHI050050
QUANTITY
OSTHI050050 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHI050050
Internal Part NumberEIS-OSTHI050050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesOSTHI
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)