On-Shore Technology, Inc. OSTHI220051
OSTHI220051 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHI220051
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5MM
Datasheet Download
OSTHI220051.pdf
Availability of OSTHI220051
QUANTITY
OSTHI220051 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHI220051
Internal Part NumberEIS-OSTHI220051
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrewless - Spring Cage, Tension Clamp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHI220051
Related LinksOSTHI, OSTHI220051 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHI220051 Details Description
Related parts for OSTHI220051
CONN HEADER 4POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 195A D2PAK datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA datasheet.pdf