On-Shore Technology, Inc. OSTHX082181
OSTHX082181 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHX082181
Brief Description
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 8POS
Datasheet Download
OSTHX082181.pdf
Availability of OSTHX082181
QUANTITY
OSTHX082181 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHX082181
Internal Part NumberEIS-OSTHX082181
Number of Levels1
Positions Per Level8
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHX082181
Related LinksOSTHX, OSTHX082181 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHX082181 Details Description
Related parts for OSTHX082181
RES SMD 360K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 280MA 2.18 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC DUP datasheet.pdf
LAMP INCAND T-3 1/4 BAYONET 10PK datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 57MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 8.5A 125V datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf