On-Shore Technology, Inc. OSTHX142301
OSTHX142301 picture photo
Mfg. Part Number
OSTHX142301
Brief Description
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 14POS
Datasheet Download
OSTHX142301.pdf
Availability of OSTHX142301
QUANTITY
OSTHX142301 Order Process
Ship out your order
Specifications of OSTHX142301
Internal Part NumberEIS-OSTHX142301
Number of Levels1
Positions Per Level14
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OSTHX142301
Related LinksOSTHX, OSTHX142301 Datasheet, On-Shore Technology, Inc. Distributor
OSTHX142301 Details Description
Related parts for OSTHX142301
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:10 1.5GHZ 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 6POS datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FERRITE CORE P 22UH T38 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SHIM datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 10% 300 VAC RAD datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Fast, Low Power 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply TTL/CMOS Comparator IC datasheet.pdf